This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Start
LOGICZNIE rzecz ujmując - FAJNE ZIMOWISKO !
Drugi tydzień zimowych ferii upłynął w Szkole Podstawowej w Stankowicach pod znakiem mądrej i rozwijającej zabawy - gier logicznych, głównie szachów i brydża.

W tym „zimowisku logicznych gier” uczestniczyli nie tylko uczniowie tej szkoły, ale także jej absolwenci oraz grupa dzieci z Klubu Logicznego prowadzonego przez Stowarzyszenie „Piechowice”, którzy w tych dniach przebywali na swoim zgrupowaniu szachowym w Stankowicach, pod opieką państwa Katarzyny i Lecha Rębiszów, którzy tak samo, jak we wrześniu ub.r., podjęli się poprowadzenia całości zajęć i warsztatów logicznych zarówno dla swoich podopiecznych, jak również dla wszystkich innych chętnych dzieci i młodzieży.

Długoletnie doświadczenie Państwa Rębiszów w wychowywaniu i edukacji kolejnego już pokolenia szachistów oraz ich cierpliwość i to „coś”, co jest ich udziałem w kontaktach z dziećmi, za każdym razem i również teraz zaowocowało wspaniałymi efektami wychowawczymi – radością i satysfakcją wszystkich uczestników zimowiska, ze spędzonego czasu w sposób mądry i rozwijający ich osobowość.

Termin pobytu w naszych okolicach gości z Piechowic nie był przypadkowy. Został on wcześniej zaplanowany przez organizatorów zimowiska, aby umożliwić jego uczestnikom integrację i wspólną zabawę w szerszym gronie. Chodziło też o to, aby przeprowadzić – kolejny już w naszej szkole – TURNIEJ SZACHOWY, tym razem KWALIFIKOWANY, bo rozgrywany pod nadzorem uprawnionego sędziego szachowego – pana Stanisława Zygarowicza.

W turniejowe szranki stanęło aż 20 uczestników, którzy oprócz nagród mieli szanse zdobyć także pierwsze i kolejne tzw. „poziomy szachowe”, których jest pięć. Poziom turnieju był na tyle wysoki, że niektórym adeptom szachowym udało się zdobyć nie tylko początkowy, tj. „piąty poziom szachowy”, ale nawet „wskoczyli na poziom czwarty”.

Najlepszym zawodnikom turnieju przyznano atrakcyjne nagrody, m.in. artystycznie wykonane statuetki – specjalnie na tę okazję, zaś wszystkim uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

Jednakże w trakcie zimowiska nie zabrakło też innych form spędzania czasu wolnego.

Każdego dnia dzieci wychodziły na długie spacery, podczas których „korzystali ze śniegu” tocząc między sobą - duże i małe - „bitwy na śnieżki”. Byli m.in. na Zamku Czocha i pobliskich zaporach wodnych. Niesamowitą przygodą okazała się też – zapowiedziana w ostatniej chwili – wizyta w gospodarstwie rolnym państwa Krystyny i Mariana Kozdrowskich, gdzie dzieci mogły zobaczyć a nawet pogłaskać wiele z hodowanych w tym gospodarstwie krów, jak również porozmawiać z gospodarzami na tematy związane z ciężką pracą rolnika. Zgodnie ze staropolska gościnnością, pani Krystyna nie wypuściła z domu małych gości z pustymi rękami – obdarzając ich przepysznym nabiałem pochodzącym od krów, już wtedy zaprzyjaźnionymi z dziećmi.

Jedną też z większych atrakcji były jazdy konne – wierzchem na konikach polskich w gospodarstwie agroturystycznym państwa Buckich, gdzie na zaproszenie pana Jerzego i pani Ani dzieci bardzo chętnie dosiadały te przyjazne zwierzęta. Fachowy instruktaż jazdy konnej udzielany przez panią Anię i jej anielska cierpliwość do dzieci sprawiły, że dzieci miały niesamowitą frajdę z tych przejażdżek i nie chciały wracać z powrotem.

Kolejną atrakcją zimowiska była też wizyta w kręgielni Ośrodka „Złoty Sen” w Złotnikach. Staraniem pani Małgorzaty Borysiewicz i dzięki życzliwości pana Michała Koniecznego - Dyrektora w/w Ośrodka, wszystkie dzieci miały możliwość nieodpłatnej zabawy w kręgielni, co z pewnością dla większości z nich zapisze się na długo we wspaniałych wspomnieniach z dzieciństwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia „Zimowiska logicznych gier” w Szkole Podstawowej w Stankowicach.

Szczególne zaś państwu Kasi i Lechowi Rębiszom, państwu Krystynie i Marianowi Kozdrowskim, pani Małgorzacie Borysiewicz, pani Ani Buckiej, panu Jerzemu Buckiemu oraz panu Michałowi Koniecznemu – W IMIENIU SZCZEŚLIWYCH I WYPOCZĘTYCH DZIECI I SWOIM WŁASNYM - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Szkoły Podstawowej w Stankowicach

Obszerna galeria zdjęć z zimowiska zostanie opublikowana niebawem 

 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3
mod_vvisit_counterWczoraj12
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3
mod_vvisit_counterW tym miesiącu162
mod_vvisit_counterOgółem71227

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?