This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Start
Szkoła Podstawowa w Stankowicach miejscem spotkania z Biskupem Diecezji Legnickiej

W przeddzień Święta Niepodległości, w naszej Szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W tym dniu przybył do nas JE ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski – Ordynariusz Diecezji Legnickiej.

Poczuliśmy się szczególnie wyróżnieni odwiedzinami tak znamienitej osoby, również z tego powodu, iż ks. Biskup obrał sobie naszą Szkołę, jako miejsce spotkania nie tylko z pracownikami i uczniami naszej szkoły ale także z lokalną społecznością, jak również ze wszystkimi chętnymi nauczycielami z pozostałych placówek oświatowych z terenu naszej gminy...

W przeddzień Święta Niepodległości, w naszej Szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W tym dniu przybył do nas JE ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski – Ordynariusz Diecezji Legnickiej.

Poczuliśmy się szczególnie wyróżnieni odwiedzinami tak znamienitej osoby, również z tego powodu, iż ks. Biskup obrał sobie naszą Szkołę, jako miejsce spotkania nie tylko z pracownikami i uczniami naszej szkoły ale także z lokalną społecznością, jak również ze wszystkimi chętnymi nauczycielami z pozostałych placówek oświatowych z terenu naszej gminy.

Z możliwości spotkania z ks. Biskupem skorzystali nauczyciele z Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Smolniku, Szkoły Podstawowej w Grabiszycach, Gimnazjum w Leśnej oraz Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Smolniku i Włosieniu. Wśród uczestników spotkania byli także obecni m.in.: ks. Prałat Jan Dąbski – proboszcz Parafii w Leśnej i ks. Janusz Kankiewiczowi z Sulikowa – Dziekan leśniańskiego Dekanatu.

 

W słowach powitania skierowanych do przybyłych Gości,  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stankowicach – pan Krzysztof Rozenbajger, powiedział m.in.:

Odwiedziny Księdza Biskupa są wyrazem wspólnej troski nas wszystkich, o jak najlepsze wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich. W wypełnianiu tego zadania bardzo pomaga nam postać oraz przesłanie, które pozostawił Święty Jan Paweł II. Z pewnością wsparcie, jakie niesie rodzinie Kościół i Szkoła jest bardzo cenne i przynosi najlepsze efekty, gdy pomiędzy tymi podmiotami zachodzi ścisła współpraca. Bardzo się cieszymy, że rozwija się ona na terenie naszej Parafii. Wierzymy, że dzięki temu nasze dzieci będą dobrze przygotowane do życia, jako uczciwi i prawi ludzie”.

 

Po części powitalnej, nastąpiła część artystyczna, w ramach której, dzieci ze stankowickiej Szkoły przedstawiły program przybliżający postaci niektórych Świętych osób, zachęcający do ich naśladowania.

W dalszym ciągu tego spotkania miała miejsce prezentacja działalności dziecięco-młodzieżowych grup formacyjnych, funkcjonujących przy leśniańskich Szkołach i Parafii. Część artystyczna zakończyła się mocnym akcentem - krótką formą teatralną, w wykonaniu także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stankowicach. To przedstawienie rozpoczęły dzieci odtańczeniem Poloneza, zaś później m.in. został wyśpiewany przez wszystkich obecnych, Mazurek Dąbrowskiego oraz inne patriotyczne pieśni, co wprowadziło uczestników spotkania w nastrój zbliżającego się Święta Niepodległości.

Po tej „duchowej uczcie” przyszedł czas na coś dla ciała. Wszyscy obecni, przeszli do innych sal, aby kontynuować spotkanie w nieco luźniejszej atmosferze, przy poczęstunku przygotowanym przez mieszkańców Stankowic.

Przy wspólnym stole, w bardzo sympatycznej, wręcz rodzinnej atmosferze, wiele osób  skorzystało z możliwości bezpośredniej rozmowy z Dostojnym Gościem

Ks. Biskup Zbigniew, z natury bardzo serdeczny i otwarty w kontaktach z ludźmi, z chęcią udzielał odpowiedzi na zadawane Mu pytania oraz przekazał nam wiele cennych nauk i wskazań zarówno duszpasterskich, jak też i typowo życiowych.

Udzielone wszystkim zebranym - przez ks. Biskupa - Boże Błogosławieństwo, zakończyło to szczególne spotkanie, które było niecodzienną i wykorzystaną w pełni okazją do integracji lokalnej społeczności i w szczególności środowiska nauczycielskiego naszej gminy.

 

 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj12
mod_vvisit_counterW tym tygodniu6
mod_vvisit_counterW tym miesiącu165
mod_vvisit_counterOgółem71230

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?