Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Start
"Einstein - każdy ma w sobie ukryty potencjał"
Image       
 
Projekt "Einstein - każdy ma w sobie ukryty potencjał" jest realizowany na terenie Gminy Leśna w czterech szkołach podstawowych i gimnazjum. Realizacja szkolnych programów rozwojowych odbywa się będzie głównie na terenie szkół biorących udział w projekcie, tj. w Leśnej, Grabiszycach, Pobiednej i Stankowicach oraz w najbliższej okolicy. Niektóre zadania programów realizowane są na terenie województwa dolnośląskiego. 

      W ramach projektu uczniowie udadzą się do: Bolkowa, Brzegu, Jeleniej Góry, Karpacza, Krzeszowa, Szklarskiej Poręby, Wałbrzycha, Wrocławia i do Zamku Książ. Część z tych wycieczek już została zrealizowana. 

     Celem ogólnym szkolnych programów rozwojowych jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjum i szkół podstawowych oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych, ITC, a także rozwijanie zainteresowań historią regionu z wykorzystaniem walorów przyrodniczych środowiska naturalnego. 

       Na terenie gminy w realizacji programu weźmie udział:
- w gimnazjum 335 uczniów, w tym 163 dziewczęta i 172 chłopców,
- w szkołach podstawowych 549 uczniów, w tym 260 dziewcząt i 289 chłopców. 
Wśród tych uczniów jest 9 osób niepełnosprawnych. Wszystkie działania zawarte w programach rozwojowych szkół umożliwiają równy dostęp do korzystania z nich zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. 

       Na podstawie diagnozy potrzeb i oczekiwań uczniów opracowane zostały szkolne programy rozwojowe, w których propozycje działań są zgodne z celami Projektu. Zaplanowane przez szkoły działania powinny zapewnić wszechstronny rozwój uczniów ukierunkowany na aktywność intelektualną, emocjonalną i społeczną, a w szczególności:
 - rozwinąć zainteresowania i uzdolnienia uczniów,
 - poszerzyć wiedzę z zakresu matematyki, przyrody i ekologii,
 - rozwinąć umiejętność posługiwania się technologią informacyjną,
 - doskonalić umiejętność posługiwania się językami obcymi,
 - rozbudzić zainteresowanie najbliższym środowiskiem,
 - umożliwić poznanie historii najbliższego regionu,
 - zwiększyć liczbę uczniów biorących udział w konkursach, zawodach i prezentacjach,
 - wykształcić pożądane postawy: otwartości na świat, tolerancji, poszanowania odmiennych kultur czy postaw,
 - wykształcić umiejętność właściwego korzystania ze środków masowego przekazu.

     Celem szkolnych programów rozwojowych jest również wsparcie pedagogiczno-psychologiczne dla uczniów wykazujących problemy w nauce, niepełnosprawnych oraz zamieszkujących obszary wiejskie. 

     Kompetencje kluczowe realizowane będą zarówno poprzez zajęcia pozalekcyjne, dodatkowe i wyrównawcze, ale także przez tworzenie i wdrażanie nowych metod ich rozwijania. Ich realizacja kompleksowo i trwale przyczyni się do jakościowych zmian w funkcjonowaniu szkół z terenu Gminy Leśna.