Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Start arrow Nabór przedszkolaków i uczniów
Nabór przedszkolaków i uczniów
Nabór do szkoły
ZASADY  NABORU 
DZIECI do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO i
UCZNIÓW do SZKOŁY PODSTAWOWEJ w Stankowicach
na rok szkolny 2015/2016Podstawa prawna:

• Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329, z późn. zm.)
• Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20.02.2004 r. w sprawie warunków  i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26, poz. 232)
• Ustawa z dnia 30 sierpnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z dnia 30 10.2013 r. poz. 1265)
• Statut Szkoły Podstawowej w Stankowicach.


I. Oddział Przedszkolny - obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne – klasa „zerowa”
    1. Dzieci objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym od 1.IX.2015 r.:
        - dzieci pięcioletnie - urodzone w 2010 roku.
    2. Wychowaniem przedszkolnym objęte są również dzieci młodsze, już od 2,5 roku życia.
    3. Terminarz naboru do oddziału przedszkolnego: na bieżąco, w sposób ciągły.

II. Obowiązek szkolny uczniów w klasie pierwszej
      1. Dzieci objęte obowiązkiem szkolnym od 1.IX.2015 r.:
        1)  dzieci urodzone w 2008 roku wszystkie dzieci
        2)  dzieci urodzone w 2009 roku, w stosunku do których nie odroczono spełnianie  obowiązku szkolnego.
      2. Terminarz naboru do odpowiednich klas: na bieżąco, w sposób ciągły.
     
III. Postępowanie rekrutacyjne
     1. Postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego i odpowiednich klas prowadzi Komisja rekrutacyjna, powołana przez Dyrektora szkoły.
     2. Zadania komisji rekrutacyjnej określają przepisy ustawy o systemie oświaty.
     3. Podanie do publicznej wiadomości listy przyjętych i nieprzyjętych dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do odpowiednich klas – termin: 31.VIII.2015 r.
IV. Postępowanie odwoławcze
W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów do wychowania przedszkolnego lub klasy pierwszej, rodzic kandydata może  wystąpić z pisemnym wnioskiem do Komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia  odnowy przyjęcia kandydata. Wniosek należy złożyć do Dyrektora Szkoły Podstawowej
w Stankowicach.

Formularze do pobrania:
1_Podanie o przyjęcie dziecka
2_Karta zgłoszenia dziecka
3_Oświadczenie Rodzica/Opiekuna prawnego
 
Nabór do publicznego Oddziału Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Stankowicach
Na bieżąco, w sposób ciągły, prowadzona jest rekrutacja do publicznego Oddziału Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Stankowicach, dla której Organem prowadzącym jest Stowarzyszenie „NIWA” z/s w Stankowicach.

Stankowicki Oddział Przedszkolny dysponuje łącznie 25 miejscami opieki przedszkolnej.
Wychowaniem przedszkolnym objęte są dzieci w dzieci już od 2,5 roku życia, w tym również pięciolatki i sześciolatki - zobowiązane do odbycia rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego.
Rodzice dzieci uczęszczających do Oddziału Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Stankowicach nie ponoszą kosztów tzw. „czesnego”, z racji tego, że stankowicka szkoła jest placówką publiczną.
Oddział Przedszkolny w Szkole w Stankowicach funkcjonuje w systemie nieferyjnym, tzn. jest otwarty przez cały rok - również w okresach feryjnych (ferie świąteczne i zimowe) i w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień), codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:00 do 15:00. Istnieje możliwość wydłużenia dziennego czasu otwarcia przedszkola, w przypadku, gdyby zaistniała taka potrzeba ze strony rodziców zapisanych dzieci.
W ramach zajęć edukacyjnych, prowadzonych z elementami metody Marii Montessori, są zaplanowane m.in.: zajęcia z języka angielskiego, zajęcia szachowe, rytmiczno-taneczne, zajęcia logopedyczne (grupowe i indywidualne - wg arkusza diagnozy), jak również arteterapia i religia.
Formularze dokumentów związanych z przyjęciem dziecka do Oddziału Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Stankowicach  można pobrać bezpośrednio w szkole lub z jej strony internetowej: http://spstankowice.cba.pl Szczegółowe informacje n/t naboru można uzyskać także pod numerem telefonu: 75 72 11 254 lub 663 876 777.