Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Start arrow Uroczystości i wydarzenia
Uroczystości i wydarzenia
Ferie zimowe

I pierwszy tydzień ferii zimowych za nami. W mijający czwartek, dzięki uprzejmości Ośrodka Złoty Sen w Złotnikach, mogliśmy spędzić czas na kręgielni. Bawiliśmy się świetnie tym bardziej, że niektórzy z nas w kręgle grali pierwszy raz.... Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam skorzystania z kręgielni i spędzenia czasu w miłej atmosferze.

 
Ferie zimowe w Zamku Czocha

Grupa uczniów z naszej szkoły oraz młodzież przebywająca w Stankowicach na feriach zimowych pod opieką Państwa Katarzyny i Lecha Rębisz, miała okazję dziś zwiedzać Zamek Czocha. W rolę przewodnika wcielił się Pan Jerzy Bucki - pasjonat miłośnik tego obiektu Oprowadził nas po zamku, opowiedział mnóstwo interesujących historii i ciekawostek za co bardzo dziękujemy.

 

 
Jak karnawał, to karnawał

Tuż przed feriami zimowymi, w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci stawiły się uśmiechnięte, z pięknymi przebraniami. Bawiliśmy się przy skocznej muzyce do czasu, aż wszystkim nie zaczęło burczeć w brzuszkach...... Jakieś piękne zapachy zaczęły się unosić w powietrzu... A to nasza Pani Basia smażyła nam pączki !!! Tylko w naszej szkole takie rarytasy. Słodki poczęstunek bardzo nam smakował, ale nie zdołaliśmy zjeść wszystkiego, bo mieliśmy jeszcze do skonsumowania i wypicia soki, kompot, owoce i inne słodycze. Po słodkim poczęstunku wróciliśmy na salę, by dalej się bawić, a tam....... ktoś spał! Jak można spać na balu karnawałowym!?Okazało się, że Pan Dyrektor ze swoją małżonką przygotowali nam scenkę kabaretową. Śmiechu było co niemiara! Pomiędzy pląsami nasze panie przygotowały nam mnóstwo konkursów - był taniec z balonem, wkładanie na czas ziarenek fasoli do butelki, konkurs z przenoszeniem jajka na łyżce, konkurs ze znajomości bajek, karmienie z zasłoniętymi oczami i wiele innych. Królem i królową balu zostali - Angelika Jurek i Marcel Sawa, którzy bawili cały czas razem, w parze w rytm muzyki. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny bal. 

 

 
Dzień Babci i Dziadka

 Image

Nasza szkoła gościła w piętek 22 stycznia przemiłych i kochanych Gości - nasze Babcie i Dziadków !!!! Z okazji Ich święta przygotowaliśmy dla niech program artystyczny - wierszyki, tańce i piosenki. Występ był pełen wzruszeń także dla naszych pań wychowawczyń, a naszym bliskim dał mnóstwo radości. Uczniowie mieli okazję swoim występem w miły sposób podziękować Dziadkom za ich miłość, troskę i opiekę.

 
Spotanie opłatkowe dla społeczności lokalnej

W niedzielę 10 stycznia 2016 r.  w szkole mieliśmy przyjemność gościć mieszkańców Stankowic na uroczystości opłatkowej. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: wicestarosta lubański pan Wojciech Zembik z małżonką - panią Teresą Zembik, członkowie Zarządu Stowarzyszenia "NIWA", mieszkańcy Stankowic i okolic, absolwenci Szkoły Podstawowej w Stankowicach oraz ci, na których zawsze możemy liczyć - rodzice uczniów z panią Anetą Jadczak - przewodniczącą Rady Rodziców. Dzieci zaprezentowały jasełka przygotowane przez panią Irenę Osajdzińską-Rozenbajger. Po ich występie odbyła się "część nieoficjalna", wspólne kolędowanie przy kawie i cieście.  Atmosfera była bardzo rodzinna i wzruszająca, co potwierdza znaczenie szkoły jako placówki mającej nierozerwalny wpływ na szerzenie tradycji i kultury w społeczności lokalnej.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 155