Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Start arrow O szkole
O szkole
Bezpieczne Dziecko

 

W Szkole Podstawowej w Stankowicach został przeprowadzony przez panią Roksanę Kisielewicz projekt, który  powstał z myślą  o bezpieczeństwie każdego malucha, rozpoczynającego nowy etap w życiu, jakim jest rozpoczęcie nauki. Celem projektu było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego zachowania się w drodze do i ze szkoły ,

a także uświadomienie im o konieczności właściwego reagowania na różnorodne zagrożenia.

Dziecko kończące 7 lat  staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i może samodzielnie chodzić do szkoły. Wtedy pierwszoklasista przechodzi test samodzielności, poznaje nowy, nieznany mu dotąd świat.  Dlatego zostały zrealizowane w szkole  zajęcia, na których uczniowie mieli okazję nauczyć się właściwego zachowania na jezdni.  Nasza  placówka znajduje się na wsi, w malutkiej miejscowości, a droga do niej jest niebezpieczna. Niestety dzieci w tym wieku nie potrafią przewidywać niebezpiecznych sytuacji, które mogą zdarzyć się na drodze. Uczniowie sami stwarzają zagrożenie, bawiąc się podczas drogi do szkoły. Nauka  prawidłowych zachowań jest dlatego tak ważna  w edukacji każdego malucha.

 
Życzenia świąteczne

 Image

 

SPOKOJNYCH  I  ZDROWYCH  ŚWIĄT  BOŻEGO  NARODZENIA,

WSZELKIEGO  BŁOGOSŁAWIEŃSTWA  OD  BOŻEJ  DZIECINY

ORAZ  SZCZĘŚLIWEGO  NOWEGO  2013  ROKU

 

 

życzy Dyrektor wraz z Pracownikami

Szkoły Podstawowej w Stankowicach

 

 
Ważne daty w roku szkolnym 2012/2013

 

2012 rok

 

03 września                        Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

14 października                  Dzień Edukacji Narodowej

16 października                  Dzień Papieża Jana Pawła II

01 listopada                       Wszystkich Świętych

02 listopada                        Dzień Zaduszny

11 listopada                        Święto Niepodległości

29 listopada                        Andrzejki

22 – 31 grudnia                  Zimowa przerwa świąteczna

24 grudnia                          Wigilia

25 – 26 grudnia                  Boże Narodzenie

 

2013 rok

 

01 stycznia                           Nowy Rok

06 stycznia                           Święto Trzech Króli

21 stycznia                           Dzień Babci

22 stycznia                           Dzień Dziadka

28 stycznia – 10 lutego       Ferie zimowe

14 lutego                              Walentynki

28 marca – 02 kwietnia      Wiosenna przerwa świąteczna

31 marca – 01 kwietnia      Święta Wielkanocne

01 maja                                Święto Pracy

02 maja                                Dzień Flagi

03 maja                                Święto Konstytucji 3 Maja

26 maja                                 Dzień Matki

30 maja                                Boże Ciało

01 czerwca                           Dzień Dziecka

23 czerwca                           Dzień Ojca

28 czerwca                           Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca – 31 sierpnia    Wakacje

 
Podziękowania od rodziców

P O D Z I Ę K O W A N I A

O D    R O D Z I C Ó W

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim  osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i realizacji dwutygodniowego wypoczynku naszych dzieci, w ramach projektu:

Ciekawe wakacje na wsi – cykl zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży

z obszaru działania Szkoły Podstawowej w Stankowicach

 

Dzięki Waszemu bezinteresownemu zaangażowaniu – trudnej i odpowiedzialnej pracy opiekunów w charakterze wolontariuszy, kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci ze Stankowic i okolicznych wsi mogła ciekawie i pożytecznie spędzić  dwa tygodnie letniego wypoczynku, poznać bliżej przyrodnicze, architektoniczne i historyczne walory  okolic, poprzez zwiedzanie:

- Kościoła i ruin Zamku w Świeciu,

- Zamku Czocha,

- sztolni w Leśnej.

 

Wielką atrakcją dla dzieci była też wycieczka do:

- „Western City” w Ściegnach, koło Karpacza,

- „Cyrklandu” w Miłkowie,

a także pobyt na basenie,  spotkania z ciekawymi ludźmi, jak budowniczy domów    w starej technologii, leśnik, instruktor rekreacji ruchowej, hodowca koni, gdzie dodatkową atrakcją była jazda konna wierzchem i bryczką.

Bardzo ciekawymi i pożytecznymi dla naszych dzieci okazały się także takie  zrealizowane przedsięwzięcia, jak warsztaty de cuopage, ceramiczne oraz   pogadanka dla starszych dzieci i młodzieży z policjantami na temat uzależnień.

 

Należy podkreślić także, iż codziennie dla naszych dzieci przygotowywany był  urozmaicony i sycący  - nie tylko słodki - poczęstunek.

 

Wyrazy najwyższego szacunku i uznania za wspaniałą organizację i pomysłowość przy organizacji „Ciekawych wakacji na wsi …”  oraz ogromne podziękowania za nieodpłatną pracę

  WSZYSTKIM AUTOROM i REALIZATOROM  w/w wypoczynku wakacyjnego dzieci

składają

wdzięczni  RODZICE

 

Stankowice, dnia 13 lipca 2012 r. 
Lalki

Projekt UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” w SP Stankowice

 

Image 

 

Zorganizowany przez UNICEF Polska projekt „Wszystkie Kolory Świata” trwa właśnie w naszej szkole. W ramach projektu uczniowie Szkoły Podstawowej w Stankowicach, przygotowywali charytatywne lalki, dzięki którym zostały zgromadzone środki przeznaczone na ratowanie życia dzieci z Sierra Leone.

Dnia 6.01.2012 podczas uroczystości opłatkowej, która odbyła się
w wiejskiej świetlicy w Stankowicach zostały zlicytowane przygotowane przez dzieci laleczki, które były symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom. Każda laleczka posiadała metryczkę urodzenia, w której znajdowało się jej imię, kraj, z którego pochodzi, zainteresowania. Do udziału w akcji zapraszani zostali rodzice, dziadkowie oraz wszyscy chętni, którzy mogli wybrać laleczkę, zaopiekować się nią,
a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sierra Leone, przekazując na ten cel wylicytowaną kwotę (minimum 10 zł).  W taki sposób jednego popołudnia udało się nam sprzedać wszystkie 24 lalki i w ten sposób zebrać kwotę 1.090zł (tysiąc dziewięćdziesiąt złotych), z czego jesteśmy bardzo dumni, ponieważ jak na naszą małą szkole, jest to ogromny sukces.

 

Czytaj całość
 
Otwarcie "Sali Przyrody"

Image

 

WIELKIE OTWARCIE „SALI PRZYRODY”

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STANKOWICACH

Image

W piękny, słoneczny dzień 30.09.2011 w Szkole Podstawowej w Stankowicach odbyła się wielka uroczystość otwarcia nowoczesnej „Sali Przyrody” o wartości 40 000 zł. ufundowanej przez firmę „TAURON – Ekoenergia” dla laureata konkursu „Szkoła NATURALNIE najlepsza”. Uzyskane pieniądze zostały przeznaczone na remont
i wyposażenie Sali Przyrody, która ze względu na wiek naszych uczniów oraz maluszków
z oddziału przedszkolnego zamieniona została w „Zielony las”.

W otwarciu bramy – przecięciu wstęgi – do „Sali Przyrody – Zielonego lasu” udział wzięli: przedstawiciel firmy TAURON – Ekoenergia Pani Monika Meinhart- Burzyńska, Zastępca Burmistrza Leśnej Pani Małgorzata Gut-Twardowska oraz Dyrektor szkoły Pani Ewa Krupicka. W uroczystości również brali udział przedstawiciele Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu, radny Stankowic, sołtysi wsi: Złotniki, Złoty Potok, Zacisze, Bartoszówka, Stankowice oraz zaproszeni goście.

Po oficjalnym przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie przedstawili program artystyczny, który tematycznie nawiązywał do uroczystości. Następnie wykorzystując zakupioną tablicę multimedialną została przedstawiona prezentacja działań proekologicznych, dzięki którym szkoła zdobyła tak cenną nagrodę. Po oglądnięciu prezentacji głos zabrali zaproszeni goście, którzy jednogłośnie stwierdzili, że Sala Przyrody to niezwykle ważne osiągnięcie dla takiej małej szkoły. Dzięki temu przedsięwzięciu dzieci będą miały możliwość nauki w nowocześnie wyposażonej sali, do której zakupione zostały: tablica multimedialna, laptop, komputery stacjonarne, rzutnik, nowe ławki i krzesła, najnowsze pomoce zgodne z nową podstawą programową, mikroskop, plansze edukacyjne, programy multimedialne.

Na zakończenie uroczystości został pokrojony wielki tort, na którym widniało logo organizatora konkursu firmy TAURON – Ekoenergia. Przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku wszyscy zebrani goście zachwycali się wyglądem oraz bogatym wyposażeniem Sali Przyrody.

Opracowały: B. Ziółkowska, K. Rajczakowska

 

 
Certyfikat Bezpieczne Wakacje
Image
 
Spotkanie opłatkowe dla społeczności lokalnej.

 Image

W rozwoju każdego człowieka ważną rolę pełni radość. Jej źródłem są różne wartości. Czasami odnosi się wrażenie, że ludzie szukają radości głównie w dobrach materialnych, w dostatku, nie dostrzegając źródeł, niosących radość trwałą i głęboką. W święta Bożego Narodzenia przeżywamy szczególną radość. Płynie ona z wiary w miłość, którą wszystkim ludziom przynosi Jezus w Tajemnicy Wcielenia. W noc Jego narodzenia tę radosną nowinę anioł obwieścił słowami: „Nie bójcie się, oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu”

 (Mk 2,10).

Czytaj całość
 
Historia powstania szkoły
3 września 1946r. we wsi Rzeka obchodzono doniosłą uroczystość poświęcenia
 i otwarcia Publicznej Szkoły Powszechnej. Kierownikiem szkoły był pan Jan Jawornik. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz świeckich i kościelnych w osobach:
 
- inspektora szkolnego z Lubania – Franciszka Ziółkowskiego,

- kierownika Publicznej Szkoły powszechnej w Rzece – Jana Jawornika
-Pana burmistrza miasta Leśnej,

- sołtysa gromady Rzeka,

- przewodniczącego Komitetu Rodzicielskiego

oraz dzieci mające uczęszczać do tutejszej szkoły wraz z rodzicami.

         Uroczystego aktu poświęcenia szkoły dokonał Pan Jagła Edmund, który wypowiedział kilka słów, jakim jest dla mieszkańców wsi i wszystkich Polaków akt poświęcenia i otworzenia szkoły „W którym znów po 700 letniej niewoli tych starych Piastowskich ziem rozbrzmiewać będzie polska mowa, polski duch…”
         
        Samego aktu otwarcia dokonał inspektor szkolny z Lubania P.Ziółkowski Franciszek, który w swej mowie do dzieci powiedział „A co to są ci Bolkowie, co spoczywają na tym wokół Waszego Kościoła cmentarzu? To oni wywodzą się ze starych rodzin Piastowskich Bojków i los chciał, że pomimo germanizacji, która trwała 700 lat nazwisko wypowiada co znaczyli byli mieszkańcy tych ziem. Wspomniał: „Dzieci to od Was zależy, czy dołożycie wszelkich starań, aby polskość tych ziem pozostała na wieki”.
 
         Wszyscy przemawiający w swych słowach wspomnieli o ogromnym znaczeniu szkoły. Doniosły akt poświęcenia i otworzenia tutejszego zakładu jako Publicznej Szkoły Powszechnej zakończono wspólnym odśpiewaniem Roty i Hymnu Państwowego.
Z aktem poświęcenia i otwarcia tutejszego zakładu rozpoczęto rok szkolny 1946/47.

   
  Wpis do kroniki sporządzony w 1946r.
  przez kierownika placówki Pana Jana Jawornika