Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Start arrow Osiągnięcia naszych uczniów
Osiągnięcia naszych uczniów
Konkurs plastyczno-techniczny
Image
 
NAJPIĘKNIEJSZA DYNIA.

Przedstawiamy Państwu prace zgłoszone do Konkursu Rodzinnego „NAJPIĘKNIEJSZA DYNIA”. Przypominamy, że celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej dzieci i ich rodzin przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.
Prace z dyni mogły być dowolnie ozdobione , pomalowane lub połączonymi z innymi przedmiotami w spójną całość.
Prace nie mogły mieć charakteru upiorów i innych skojarzeń z Halloween. Dzieciom pomagały całe rodziny - rodzice, rodzeństwo, ciocie i wujkowie

Pomysłowość przerosła nasze oczekiwania...... Wszystkie mają dopracowane detale i drobne elementy. Wszystkim bardzo dziękujemy i prosimy o lajkowanie tych, które Państwu się najbardziej podobają!

Zwycięzca otrzyma specjalną nagrodę niespodziankę

 

 
"Anioł - mój dobry przyjaciel",

   Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa w Stankowicach.

Zapraszamy do udziału w konkursie "Anioł - mój dobry przyjaciel", organizowanym przez
Szkołę Podstawową w Stankowicach, pod patronatem Stowarzyszenia "NIWA" z/s w Stankowicach !!!!

REGULAMIN
Konkursu Plastycznego
„ANIOŁ - mój DOBRY przyjaciel"

1. Konkurs jest organizowany przez Szkołę Podstawową w Stankowicach, z siedzibą w Stankowicach nr 97, 59-820 Leśna - zwanej dalej: „Organizatorem” pod patronatem Zarządu Stowarzyszenia „NIWA” z/s w Stankowicach.

2. Cele Konkursu:
- upowszechnianie inicjatyw twórczych,
- propagowanie twórczości plastycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,
- stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci uzdolnionych plastycznie,
- kształtowanie współzawodnictwa dzieci oraz odkrywanie i rozwijanie ich talentów,
- kultywowanie tradycji związanych obchodami Świąt Bożego Narodzenia.

3. Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci:
- w wieku przedszkolnym,
- z klas I - III
zamieszkałe na terenie powiatu lubańskiego i lwóweckiego.

4. Zasady uczestnictwa w Konkursie:
1) Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie pracy w dowolnie wybranej technice plastycznej, przedstawiającej własną wizję ANIOŁA/ÓW.
2) Dopuszczalne techniki:
- praca płaska, malarstwo, grafika, kolaż, węgiel itp., format A4 lub A3
- płaskorzeźba (drewno, metal, glina, plastelina, masa solna, karton....), format do A3
- formy przestrzenne (materiał dowolny), wysokość instalacji: 20-50 cm
3) Praca plastyczna przekazana na Konkurs musi być pracą wykonaną samodzielnie przez dziecko - ewentualnie pod kierunkiem rodzica / opiekuna lub nauczyciela.
4) Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.
5) Każda z prac zgłoszonych do Konkursu powinna zawierać informacje o danych jej autora -m.in.: imię, nazwisko, wiek, adres placówki oświatowej, do której uczęszcza, imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego lub nauczyciela prowadzącego.
W/w informacje należy umieścić w treści formularza „Karty zgłoszenia na Konkurs...” (wzór w załączeniu do niniejszego regulaminu), zaś sama praca musi być opatrzona (najlepiej w mało widocznym miejscu - np. na odwrocie pracy, np. akwareli), co najmniej imieniem i nazwiskiem jej autora oraz adresem do korespondencji.
6) Prace nie spełniające wymogów regulaminu nie będą brały udziału w Konkursie.
7) Termin i miejsce składania prac do Organizatora: do 14 grudnia 2015 r., Szkoła Podstawowa w Stankowicach, Stankowice 97, 59-820 Leśna (sekretariat szkoły)
- osobiście lub przesyłką - liczy się data faktycznego dostarczenia pracy do Organizatora.

5. Termin rozstrzygnięcia Konkursu i ogłoszenie wyników: do 7 stycznia 2016 r., m.in. poprzez zamieszczenie ogólnej informacji na stronie internetowej Organizatora:  http://spstankowice.cba.pl i http://niwa-edu.pl

6. Oceny prac zgłoszonych do Konkursu dokona Komisja powołana przez Organizatora Konkursu, w dwóch kategoriach - dzieci z poziomu edukacji:
- przedszkolnej,
- wczesnoszkolnej - klas I-III.

7. Kryteria oceny prac konkursowych, którymi będzie kierować się Komisja Konkursowa:
- zgodność pracy z tematyką Konkursu
- samodzielność wykonania pracy
- estetyka wykonania pracy
- pomysłowość i oryginalność pracy (forma, technika, kompozycja, instalacja).

8. Autorzy najlepszych prac, z każdej kategorii wiekowej, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

9. Za ewentualne uszkodzenie lub zaginięcie pracy nie zawinione przez Organizatora, nie ponosi on odpowiedzialności.

10. Prace nadesłane na Konkurs nie będą zwracane.

11. Dane osobowe uczestników Konkursu pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i nie będą udostępnione osobom trzecim.

12. Zgłoszenie/przekazanie pracy na Konkurs oznacza akceptację niniejszego Regulaminu Konkursu przez uczestników i ich rodziców/opiekunów prawnych oraz nauczycieli prowadzących oraz zgodę na umieszczenie informacji o uczestnikach i zwycięzcach Konkursu wraz ze zdjęciami prac konkursowych na w/w stronach internetowych Organizatora oraz w miesięczniku lokalnym „Panorama Leśnej”.

Koordynator Konkursu:
Krzysztof Rozenbąjger
tel. 512 967 567
email: spstankowice@op.pl
 

 
Konkurs plastyczny. Twoja ulubiona opowieść biblijna

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

Zwycięzcy konkursu otrzymają tablety, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2015. Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.Prace konkursowe – wykonane dowolną techniką – na arkuszu papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy przesyłać do 15 sierpnia 2014 r. na adres Centrum Rozwoju Lokalnego, ul. Senatorska 14, 42-400 Zawiercie

Do każdej pracy należy dołączyć: formularz zgłoszeniowy i oświadczenie opiekuna prawnego uczestnika konkursu.

 Regulamin i dokumenty do pobrania .

 
Nieprzemijające piękno poezji Jana Brzechwy

Jan Brzechwa  nazywany jest  czarodziejem słowa i poetą dziecięcej radości. Jego popularność jest niezwykła wśród wielu pokoleń czytelników. Nie tylko dzieci, ale również ich rodzice i dziadkowie wiedzą, że „nad rzeczką, opodal krzaczka  mieszkała Kaczka Dziwaczka”.

W leśniańskim przedszkolu "Tęczowa Dolina", odbył się gminny konkurs poezji tego lubianego twórcy, w którym byli także reprezentanci z naszej szkoły. Organizatorzy konkursu wraz z zaproszonym gościem, samym Panem Kleksem, przywitali wszystkich piosenką o „Kaczka Dziwaczce”, co stworzyło od początku miłą atmosferę, jaka towarzyszyła występującym w konkursie dzieciom i innym jego uczestnikom. W trakcie obrad konkursowego jury, dzieci miały okazję potańczyć i pośpiewać przy muzyce z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Była to doskonała okazja do integracji i wspólnej zabawy.

Wśród finalistów konkursu znalazło się dwoje naszych przedszkolaków, tj. Hania Dźbik, która zajęła III miejsce w kategorii 5-latków oraz Michał Mocek, który także stanął na podium, zajmując III miejsce w kategorii 4-latków.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!                                                                                                                 KK

 
Zdobyliśmy wyróżnienia w ogólnopolski konkursie

Uczniowie naszej szkoły: Julia Sułkowska, Dominika Jakubczyk i Wiktor Rozenbajger zdobyli wyróżnienia w II etapie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Moja ulubiona bajka”.

Dzieci malowały wybrane motywy z ulubionych bajek, wykorzystując różne techniki plastyczne, rozwijając przy tym swoją  wyobraźnię i kreatywność.

Uczestników konkursu było naprawdę wielu i pomimo dużej konkurencji nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, uzyskując wraz z wyróżnieniami, pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy zdobytych wyróżnień!

 
Szkoła Podstawowa w Stankowicach w Międzynarodowym Konkursie!

Na przełomie stycznia i lutego dzieci uczestniczące w kółku języka angielskiego ciężko pracowały nad plakatem pt. „Communication in the 21st century” (Komunikacja w XXI wieku). Uczniowie zastanawiali się jak ludzie się porozumiewają, jak komunikacja się zmieniła na przestrzeni wieków i jak rozmawiać, żeby się zrozumieć. Używaliśmy różnych technik aby jak najlepiej bawić się przy tworzeniu projektu, tak więc uczniowie malowali, wycinali, kolorowali, przyklejali oraz odrysowywali cienie rzucane przez ich głowy, co było symbolem wiedzy tak potrzebnej do skutecznej komunikacji.

Konkurs organizowany był przez Oxford University Press, a udział w nim wzięło ponad 400 projektów z całego świata! Ze względu na brak limitów wiekowych, w eliminacjach mogli wziąć udział zarówno przedszkolaki jak i studenci. Pod koniec marca zostały ogłoszone wyniki, niestety nie zostaliśmy wyróżnieni. Konkurs wygrała klasa 8a ze szkoły podstawowej w Libercu, która przedstawiła projekt wykonany w programie komputerowym glogster. Mimo, że nasza szkoła nie pobiła konkurencji nadal z odwagą będziemy brać udział w takich przedsięwzięciach, ponieważ poza możliwością zaistnienia taka praca daje mnóstwo radości. Mamy nadzieję, że w przyszłej edycji konkursu osiągniemy sukces.

  Tu można zobaczyć prace zwycięzców.

 

 
Dobre rady na ... odpady

W ramach przygotowania dzieci do powiatowego konkursu "Dobre rady na odpady", przed kilkoma dniami zorganizowane zostały w naszej szkole  warsztaty plastyczne. Uczniowie z klas od O do III wzięli udział w "twórczym recyklingu" - zamienijąc odpady w ciekawe, ekologiczne zabawki. W efekcie ich twórczości powstał m. in.: piękny kolorowy zamek, rycerz, czołg, robot oraz inne śmieszne stworki.

Rezultatem powyższych działań było przekonanie dzieci o tym, iż z pozoru niepotrzebnym przedmiotom można nadać nową funkcję i uczynić je przydatnymi.                                                                                                     IOR

 
Konkurs recytatorski

Image

Na początku marca br. zorganizowany został szkolny konkurs recytatorski. Do udziału w konkursie przystąpiło czterech uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych. Klasę III reprezentowała Julia Sułkowska, klasę II - Wiktor Rozenbajger, natomiast klasę I - Bartłomiej Kulczewski oraz Kamil Serafin.                                                                   

Konkursowe zmagania małych recytatorów miały na celu popularyzację dziecięcej poezji. Wszyscy uczestnicy konkursu zinterpretowali utwory jednego, ale niezmiernie popularnego polskiego pisarza - Jana Brzechwy. Dzieci wykazały się bardzo dobrym wyczuciem klimatu poetyckiego tego twórcy.                                            

Laureatką konkursu została uczennica klasy III -Julia Sułkowska.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział i gratulujemy talentu.

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 37